نمایندگی تعمیر تلوزیون ایکس ویژن

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر با جعبه کابل تلویزیون ایکس ویژن خود مشکل دارید، علائم آزاردهنده مختلفی از جمله هر چیزی از ثابت تا بدون تصویر وجود دارد. ممکن است تصویر ثابت باشد، کانال تغییر نکند یا ویژگی‌های پخش کار نکند. بسته به مشکل، مشکل ممکن است از جعبه کابل یا برخی از عناصر دیگر باشد. برای عیب یابی، ابتدا باید سایر نواحی بالقوه مشکل ساز را حذف کنید. سپس، اگر همه چیز کار می کند، جعبه کابل را دوباره راه اندازی کنید. اگر بعد از آن، اگر مشکل همچنان ادامه داشت، باید شرکت کابل خود را تعمیر کند.

روش رفع خرابی جعبه کابل تلویزیون

مرحله 1

مطمئن شوید که جعبه و تلویزیون ایکس ویژن شما برق دریافت می کنند. مطمئن شوید که هر دو به پریزهای دیواری فعال وصل شده اند. به یاد داشته باشید که برخی از پریزها ممکن است توسط یک سوئیچ کنترل شوند، در این صورت ممکن است دستگاه شما صرفاً به دلیل خاموش بودن سوئیچ کار نکند.

مرحله 2

تلویزیون ایکس ویژن خود را تست کنید تا مطمئن شوید که کمبود تصویر به دلیل کار نکردن تلویزیون ایکس ویژن نیست. با پخش نوار DVD یا VHS تست کنید. اگر اینها تصویری تولید می کنند، تلویزیون ایکس ویژن شما مشکلی ندارد.

مرحله 3

تمام اتصالات بین تلویزیون ایکس ویژن و جعبه کابل را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه کابل ها محکم وصل شده اند. به عنوان یک بررسی اضافی، سعی کنید کابل ها را تعویض کنید، به خصوص اگر کابل ها به شدت در پشت خم شده باشند. ممکن است یک ارتباط در داخل قطع شود.

این مطلب را از دست ندهید   آیا پنل آسیب دیده تلویزیون قابل تعمیر است؟

مرحله 4

در صورت استفاده از خط کواکسی، تلویزیون ایکس ویژن را روی کانال صحیح تنظیم کنید. این معمولاً کانال 3 یا 4 است. مطمئن شوید که همه تنظیمات ورودی تلویزیون ایکس ویژن درست هستند. به یاد داشته باشید که اکثر تلویزیون ایکس ویژن ها دارای چندین ورودی هستند. ممکن است خروجی کابل را نبینید زیرا تلویزیون ایکس ویژن برای ورودی اشتباه تنظیم شده است. ورودی تلویزیون ایکس ویژن را با استفاده از کنترل از راه دور تنظیم کنید.

مرحله 5

جعبه کابل را روشن کنید. مطمئن شوید که می توانید چراغ برق را ببینید.

مرحله 6

جعبه کابل را با جدا کردن آن از پریز برق مجددا راه اندازی کنید. حدود 20 ثانیه صبر کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید. این امر باعث راه‌اندازی مجدد خودکار می‌شود که معمولاً اکثر مشکلات را برطرف می‌کند، از جمله تصویر ثابت و ویژگی‌هایی که دیگر کار نمی‌کنند. اگر راه اندازی مجدد راه اندازی نشد، با شرکت کابلی خود تماس بگیرید. گاهی اوقات راه اندازی مجدد از راه دور آنها مورد نیاز است.

چگونه یک تلویزیون ایکس ویژن تار را رفع کنیم

هنگامی که یک صفحه تلویزیون ایکس ویژن تصویری تار نشان می دهد، نشان دهنده این است که چیزی اشتباه است. تاری صفحه نمایش تلویزیون ایکس ویژن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از تنظیمات نادرست تلویزیون ایکس ویژن گرفته تا استفاده از جعبه کابل ناسازگار. در بیشتر موارد، یک تصویر تار را می توان با عیب یابی و یافتن منبع مشکل برطرف کرد که راه حل را نشان می دهد.

مرحله 1

سیم برق را از تلویزیون ایکس ویژن جدا کرده و به پریز دیگری وصل کنید. پریز برق فعلی ممکن است تداخل ایجاد کند و باعث تار شدن صفحه نمایش شود. یک محافظ برق با کیفیت بالا اغلب به حذف تداخل الکترونیکی کمک می کند.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه می شود بررسی کرد که آنتن تلویزیون ایکس ویژن کار می کند

مرحله 2

وسایل الکترونیکی نزدیک را از تلویزیون ایکس ویژن دور کنید. رایانه ها و سایر تجهیزات الکترونیکی و همچنین لوازم خانگی اغلب منبع تداخل الکتریکی هستند که باعث ایجاد یک تصویر تار می شوند.

مرحله 3

اتصالات کابل بین تلویزیون ایکس ویژن و جعبه کابل را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که از کابل های صحیح استفاده می کنید. در یک تلویزیون ایکس ویژن با وضوح بالا، از کابل های HDMI استفاده کنید، که به طور خاص برای انتقال سیگنال های با وضوح بالا به تلویزیون ایکس ویژن طراحی شده اند. در این نوع تلویزیون ایکس ویژن از کابل های آنالوگ یا کانکتورهای RCA استفاده نکنید. کانکتورهای RCA معمولاً به رنگ قرمز، سفید و زرد هستند.

مرحله 4

ویژگی کاهش نویز دیجیتال را در تلویزیون ایکس ویژن خاموش کنید. کاهش نویز دیجیتال با تغییر سطوح روشنایی، وضوح و سایر ویژگی های بصری، تصویر طبیعی تصویر نمایش داده شده روی صفحه را تنظیم می کند. گاهی اوقات، این تنظیم می تواند با کیفیت تصویر تداخل داشته باشد و باعث کاهش آن شود.

مرحله 5

مشخصات تلویزیون ایکس ویژن و جعبه کابل را بررسی کنید. اگر تلویزیون ایکس ویژن با وضوح بالا (HD) است اما جعبه کابل اینطور نیست، جعبه کابل را ارتقا دهید و آن را با یک مدل سازگار با HD جایگزین کنید. تلویزیون ایکس ویژن های HD بدون جعبه کابل HD تصویر مناسبی را نمایش نمی دهند.

مرحله 6

تنظیمات نمایشگر را تا زمانی تنظیم کنید که تصویر دیگر تار نباشد. اگر یک کانال با کیفیت استاندارد را در تلویزیون ایکس ویژن HD تماشا کنید، تصویر کشیده می شود و به تناسب صفحه تلویزیون ایکس ویژن تغییر می کند. تنظیمات نمایشگر را طوری تنظیم کنید که تصویر کشیده یا مخدوش به نظر نرسد.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی های تلویزیون 55XTU615 ایکس ویژن

مرحله 7

پرده ها را ببندید و چراغ های اتاقی را که در آن تلویزیون ایکس ویژن تماشا می کنید خاموش کنید. تابش خیره کننده روی صفحه می تواند کیفیت تصویر را کاهش دهد.

مقالات مرتبط:

دیر روشن شدن تلویزیون ایکس ویژن

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =