نمایندگی تعمیر تلوزیون ایکس ویژن

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

متأسفانه، کشف اینکه تلویزیون ایکس ویژن شما هیچ صدایی منتشر نمی کند یک مشکل نسبتاً رایج است. نگران نباشید، زیرا تعدادی از دلایل بالقوه وجود دارد، و بیشتر آنها مسائل ساده ای هستند که می توانید به راحتی از عهده آنها برآیید. دلایل مختلف ممکن برای مشکلات صدای تلویزیون ایکس ویژن و شما می توانید چند راه حل سریع و آسان را در زیر بیابید.

دلایل بی صدا بودن تلویزیون

سطح صدا

این ممکن است یک دلیل جزئی برای مشکلات صدای تلویزیون ایکس ویژن به نظر برسد، اما جنبه مهمی است که قبل از هراس باید مراقب آن بود. بسیاری از مردم فراموش می کنند که صدای تلویزیون ایکس ویژن خود را بالا ببرند یا حتی گاهی اوقات آن را خاموش می گذارند. اولین و مهمترین کاری که باید در هنگام بروز مشکل صدای تلویزیون ایکس ویژن انجام دهید این است که سطح صدا را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن را روشن و بی صدا کنید.

ستاپ باکس خود را بررسی کنید

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما به یک ستاپ باکس (همچنین به عنوان جعبه کابل شناخته می شود) وصل است، ممکن است لازم باشد صدای ستاپ باکس را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که خاموش یا کم نشده است. برای ست‌اپ باکس‌هایی که از طریق اتصال صوتی/تصویری (A/V) وصل شده‌اند، مطمئن شوید که کابل‌ها به درستی به ورودی ویدیوی مناسب تلویزیون ایکس ویژن شما متصل هستند.

کابل های تلویزیون ایکس ویژن غیر ایمن

کابل های تلویزیون ایکس ویژن غیر ایمن نیز می تواند منجر به عدم پخش صدا از تلویزیون ایکس ویژن شما شود. ممکن است شخصی به‌طور تصادفی یک کابل دوشاخه را از دستگاه بلندگوی خارجی جدا کرده باشد و تمام خروجی صدای تلویزیون ایکس ویژن شما را محدود کند. در صورت آسیب دیدن هر یک از کابل های تلویزیون ایکس ویژن، می توانید یک کابل جدید تهیه کنید. بنابراین زمانی که تلویزیون ایکس ویژن شما هیچ صدایی تولید نمی کند، باید مطمئن شوید که کابل ها محکم هستند و هیچ یک از آنها بریده، جدا شده، جدا نشده یا شل نشده اند.

این مطلب را از دست ندهید   HDMI در مقابل ColorStream

آسیب منبع سیگنال

این یکی دیگر از دلایل بالقوه مشکلات صدای تلویزیون ایکس ویژن است. منبع سیگنال تلویزیون ایکس ویژن باید قوی بوده و بیش از 20db باشد. همیشه می توانید با انتخاب Settings > Support > Self-diagnosis و سپس Signal Information این مشکل را برطرف کنید. انجام بررسی سیگنال در تلویزیون ایکس ویژن؛ این ممکن است راه حلی برای مشکل صدای تلویزیون ایکس ویژن شما باشد.

آسیب عناصر برد اصلی

اگر هر یک از عناصر برد اصلی با مشکلی مواجه شود، احتمالاً بر توانایی تلویزیون ایکس ویژن برای تولید صدا تأثیر می گذارد. مین برد که ممکن است از آن به عنوان مادربرد نیز یاد شود، کم و بیش شبیه ستون فقرات تلویزیون ایکس ویژن است. اگرچه تشخیص فوری مشکل مین برد بسیار دشوار است، اما اگر تأیید شود و علت آن کشف شود، توصیه می شود عناصر مورد نیاز را خریداری کنید، با این حال، این نوع تعمیرات معمولاً فراتر از محدوده کاری یک فرد معمولی است. مهارت دارد و نیاز به کمک حرفه ای دارد. این مطمئناً به بازیابی صدای تلویزیون ایکس ویژن کمک می کند.

نسخه نرم افزار تلویزیون ایکس ویژن

این یکی دیگر از دلایل احتمالی است که چرا تلویزیون ایکس ویژن ممکن است صدایی تولید نکند. ممکن است نسخه نرم‌افزار یا درایور قدیمی باشد و این می‌تواند بر برخی یا همه کانال‌ها تأثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که نسخه نرم افزار تلویزیون ایکس ویژن شما به روز است و اگر اینطور نیست، مطمئن شوید که در اسرع وقت آن را به روز کنید. می‌توانید نرم‌افزار تلویزیون ایکس ویژن را در صورت اتصال به اینترنت به‌طور خودکار به‌روزرسانی کنید یا به‌صورت دستی آن را از طریق درایو فلش USB به‌روزرسانی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   رفع شکستگی صفحه نمایش HDTV

پخش آنالوگ را انجام دهید

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما دارای ویژگی پخش آنالوگ است، باید تنظیم پخش آنالوگ را در نظر بگیرید تا ببینید آیا نویز وجود دارد یا خیر. اگر اصلاً نویز وجود دارد و صداهایی از تلویزیون ایکس ویژن می آید، ممکن است لازم باشد دلایل دیگر مانند محتوای پخش یا وسایل متصل را از نظر صدا بررسی کنید. اگر صدایی نمی شنوید، به این معنی است که باید جلو بروید و تلویزیون ایکس ویژن خود را برای مشکلات دیگر بررسی کنید.

تنظیمات MTS تلویزیون ایکس ویژن خود را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید، تنظیمات MTS دستگاه تلویزیون ایکس ویژن شما است، به ویژه، خواه آن را روی MAIN یا STEREO تنظیم کنید. اگر صدا بسیار کم به نظر می‌رسد یا تنها یک بلندگو صدا تولید می‌کند، به این معنی است که احتمالاً تلویزیون ایکس ویژن روی STEREO تنظیم نشده است یا احتمالاً قادر به انتقال سیگنال‌های تولید شده از تنظیمات STEREO نیست. برای اصلاح مشکل صدا، ممکن است لازم باشد دستگاه منبع را جایگزین یا تنظیم کنید.

تمام کابل های اتصال تلویزیون ایکس ویژن را به طور موقت جدا کرده و تلویزیون ایکس ویژن را مجددا راه اندازی کنید

گاهی اوقات، قطع موقت کابل های متصل ممکن است به حل مشکل تلویزیون ایکس ویژن شما بدون صدا کمک کند. این تنظیم مجدد موقت برای پاک کردن حافظه کوتاه مدت تلویزیون ایکس ویژن کار می کند و همچنین به حل برخی از مشکلات دیگر کمک می کند.

مشکل انتخاب ورودی

همچنین مطمئن شوید که هیچ هدست سیمی یا بی سیمی به تلویزیون ایکس ویژن وصل نیست و انتخاب ورودی صحیح است. برای مثال، اگر Aux انتخاب شده باشد، ممکن است تلویزیون ایکس ویژن را از تولید صدا منع کند.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون برای بازی کامپیوتری

تلویزیون ایکس ویژن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

اگرچه تمام تنظیمات شخصی شما حذف خواهد شد، اما اگر تلویزیون ایکس ویژن خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، عملاً تضمین می شود که صدا بازیابی می شود. می توانید این کار را با نگه داشتن دکمه منو برای حدود 10 ثانیه انجام دهید. برای تکمیل بازیابی تنظیمات کارخانه، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. اگر می خواهید مشکل صدای تلویزیون ایکس ویژن خود را حل کنید، این به طور ایده آل باید آخرین راه حل باشد.

نتیجه

موارد ذکر شده فقط چند مورد ساده برای عیب یابی و راه های بالقوه برای حل مشکلات صدا در دستگاه تلویزیون ایکس ویژن شما هستند. اگر هیچ یک از پیشنهادات بالا جواب نداد، لطفاً برای برآورد رایگان با ما تماس بگیرید. ما اینجاییم تا کمک کنیم!

https://tv-xvision.ir/%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d9%88%db%8c%da%98%d9%86/

3/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + پنج =