نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تصور کنید که دوستان خود را برای ماراتن فیلم به خانه خود دعوت می کنید. و سپس، بلندگوی تلویزیون ایکس ویژن شما ناگهان از کار افتاد. بدون شک، می تواند بسیار ناراحت کننده باشد! اما شما می توانید از وقوع آن جلوگیری کنید. هنگامی که علل و راه حل های آن را یاد گرفتید!

راه حل رفع مشکل صدای تلویزیون

شماره 1: تلویزیون خاموش کنید

تلویزیون ایکس ویژن من هیچ صدایی پخش نمی کند حتی اگر کانال را عوض کنیم. آیا قبلاً بررسی کرده اید که آیا تلویزیون بی صدا است؟ به نظر می رسد یک مشکل بسیار ساده است، درست است؟ اما به راحتی توسط کاربران نادیده گرفته می شود. اگر از یک کنترل از راه دور برای پیمایش تلویزیون خود استفاده می کنید، برای هر کسی بسیار آسان است که به طور تصادفی دکمه “بی صدا” را فشار دهد. پس از فشار دادن، نماد “بی صدا” به سختی برای یک ثانیه روی تلویزیون ظاهر می شود. بنابراین، ممکن است شما متوجه آن نشوید. وقتی تلویزیون ایکس ویژن خاموش است، هیچ صدایی پخش نمی شود. مگر اینکه آن را غیرفعال کنید.

راه حل

هر ویدیویی را در تلویزیون ایکس ویژن خود پخش کنید. و کنترل تلویزیون خود را دریافت کنید. به دنبال دکمه بی صدا در کنترل از راه دور خود بگردید. اکثر ریموت های تلویزیون ایکس ویژن دکمه بی صدا را در مرکز قرار داده اند. به‌علاوه، برچسب «بی‌صدا» روی دکمه دارد. بنابراین، شما نباید مشکلی برای پیدا کردن آن داشته باشید. هنگامی که دکمه بی صدا را پیدا کردید، آن را یک بار فشار دهید. پس از آن، اکنون باید صدای تلویزیون ایکس ویژن شما ثابت شود. توجه: همچنین می‌توانید با پیمایش تنظیمات تلویزیون، عملکرد بی‌صدا را غیرفعال کنید. اما این کار زمان بیشتری نسبت به فشار دادن دکمه بی‌صدا روی کنترل از راه دور می‌برد.

این مطلب را از دست ندهید   عیب یابی تلویزیون ایکس ویژن صفحه تخت LCD

شماره 2: میزان صدا روی صفر تنظیم شده است

اگر بی صدا نباشد، ممکن است میزان صدای بلندگوی شما روی صفر تنظیم شده باشد. باز هم، این یک مسئله ساده است. اما بسیاری از کاربران اغلب آن را نادیده می گیرند. وقتی میزان صدا روی صفر تنظیم شده باشد، چیزی از تلویزیون خود نمی شنوید. اگر روی صفر تنظیم نشده باشد، حجم صدا باید واقعا کم باشد. به نظر می رسد تلویزیون ایکس ویژن شما صدا ندارد.

راه حل

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما صدا ندارد، دکمه افزایش صدا را فشار دهید. این باید به راحتی مشکلات صوتی دستگاه شما را حل کند. هنوز کار نمی کند؟ سپس ورودی صوتی تلویزیون شما باید روی یک دستگاه خارجی تنظیم شود. اگر اینطور است، باید صدای دستگاه خارجی را افزایش دهید. فرض کنید از نوار صوتی استفاده می کنید. برای روشن یا افزایش صدای تلویزیون ایکس ویژن از کنترل نوار صوتی خود استفاده کنید. اگر کار نکرد، سایر مراحل عیب‌یابی زیر را امتحان کنید.

شماره 3: تلویزیون به یک بلندگوی خارجی متصل است

آیا اغلب تلویزیون خود را به بلندگوی خارجی وصل می کنید؟ آیا اخیراً از هدفون با تلویزیون ایکس ویژن خود استفاده کرده اید؟ اگر بله، پس باید دلیلش همین باشد. هنگامی که یک بلندگوی خارجی به تلویزیون وصل می شود، خروجی صدا به دستگاه خارجی سوئیچ می شود. اگر نمی توانید چیزی از تلویزیون خود بشنوید، ممکن است صدا در بلندگو یا هدفون خارجی شما پخش شود. بنابراین، از نظر فنی، تلویزیون ایکس ویژن شما بی صدا نیست. فقط صدا در دستگاه دیگر پخش می شود. به نظر برسد که تلویزیون شما صدا ندارد.

این مطلب را از دست ندهید   خطوط افقی روی صفحه تلویزیون ال سی دی   (بخش دوم)

راه حل:

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما به هدفون متصل است، باید آن را جدا کنید. در اینجا نحوه جدا کردن یک بلندگوی خارجی با تلویزیون ایکس ویژن آورده شده است:

 1. به تنظیمات تلویزیون بروید.
 2. “صدا” را انتخاب کنید.
 3. “خروجی صدا” را انتخاب کنید.
 4. روی «لیست بلندگوهای بلوتوث» کلیک کنید.
 5. دستگاهی را که می خواهید قطع کنید انتخاب کنید.
 6. سپس، روی «قطع اتصال» ضربه بزنید.

شماره 4: بلندگوی داخلی تلویزیون غیرفعال است

اگر اینطور است، شاید بلندگوی داخلی تلویزیون شما غیرفعال شده باشد. تلویزیون های ایکس ویژن به شما امکان می دهند خروجی صدای خود را تغییر دهید. در صورت تمایل می توانید خروجی صدا را به دستگاه خارجی خود تغییر دهید. مشکل زمانی رخ می دهد که دستگاه خارجی را حذف کرده باشید. و خروجی صدای تلویزیون خود را تغییر ندادید. وقتی این اتفاق بیفتد، بلندگوی داخلی تلویزیون ایکس ویژن شما همچنان هیچ صدایی را پخش نمی کند.

راه حل:

برای حل این مشکل صدا، خروجی صدا را در تلویزیون ایکس ویژن خود تغییر دهید. مطمئن شوید که بلندگوی داخلی تلویزیون فعال است. در اینجا نحوه فعال کردن بلندگوی داخلی تلویزیون ایکس ویژن آمده است:

 1. به تنظیمات تلویزیون بروید.
 2. “صدا” را انتخاب کنید.
 3. روی “بلندگوی تلویزیون” کلیک کنید.
 4. سپس، کلید «TV Speaker» را روشن کنید.
 5. پس از این، بلندگوی داخلی تلویزیون شما باید دوباره کار کند.

شماره 5: اتصال سست با دستگاه خارجی

آیا از دستگاه پخش جریانی با تلویزیون ایکس ویژن خود استفاده می کنید؟ اگر بله، وضعیت کابلی که دستگاه ها را به هم وصل می کند بررسی کنید. اتصالات شل می تواند بر خروجی صدای دستگاه پخش متصل شما تأثیر بگذارد. بی صدا کردن تلویزیون ایکس ویژن. اگر تلویزیون شما هیچ صدایی پخش نمی کند، ممکن است که:

 • کابل معیوب یا آسیب دیده است.
 • پورت کابل تلویزیون شل یا کاملاً شکسته است.
 • کابل به درستی به دستگاه ها وصل نشده است.
 • اینها باعث اتصال ناپایدار بین تلویزیون ایکس ویژن و دستگاه متصل می شوند.
این مطلب را از دست ندهید   آیا پنل آسیب دیده تلویزیون قابل تعمیر است؟

بدون اتصال پایدار، تبادل سیگنال ها و داده ها برای دستگاه ها دشوار خواهد بود. در نتیجه، تلویزیون ایکس ویژن شما ممکن است صدایی تولید نکند.

راه حل

ابتدا مطمئن شوید که کابل به دو طرف متصل است. اگر این چیزی را تغییر نداد، کابل را برای هر گونه آسیب ارزیابی کنید. به دنبال علائم زیر باشید:

 1. علائم گاز گرفتن
 2. سیم ضعیف خم شده
 3. سیم کشی های آشکار
 4. مناطق سوخته در لبه ها.

اگر هر یک از این موارد را روی کابل خود مشاهده کردید، کابل را در اسرع وقت تعویض کنید. همچنین ممکن است پورت کابل تلویزیون معیوب باشد. پس حتما آن را نیز بررسی کنید. برای تست وضعیت پورت کابل تلویزیون خود، این دستورالعمل را دنبال کنید:

 1. کابل را از درگاه جدا کنید.
 2. سپس، کابل را دوباره به یک درگاه موجود دیگر وارد کنید.

هنگامی که حتی پس از انجام مرحله 2 نمی توانید صداها را بشنوید، پورت قبلی شما معیوب است. همچنین می توانید کابل را مجدداً به درگاه قبلی وارد کنید تا وضعیت آن را تأیید کنید.

مقالات مرتبط:

پورت تلویزیون ایکس ویژن

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

عوامل خرابی رنگ تلویزیون

عوامل خرابی رنگ تلویزیون

بخاطر این که تلویزیونها انواع مختلفی دارند – از تلویزیونهای لوله کاتدی گرفته تا نمایشگرهای کریستال مایع تا صفحه های پلاسما – دلایل خرابی رنگ

ادامه مطلب »

تعمیر پورت hdmi تلویزیون

تعمیر پورت hdmi تلویزیون بطور همزمان با کار نکردن این کابل در تلویزیون پس از انجام اتصالات ضرورت می‌یابد. از کار افتادن hdmi تلویزیون و

ادامه مطلب »