نمایندگی تعمیر تلوزیون ایکس ویژن

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون معمولاً بر اثر عوامل مختلف اتفاق می‌افتد که در این مقاله از نمایندگی ایکس ویژن سعی کردیم به 2 دلیل اصلی این مشکل بپردازیم. دو نیمه شدن تصویر به عبارتی یعنی روشنایی در 2 بخش تصویر یکسان نیست. متاسفانه امروزه این مشکل برای بسیاری از تلویزیون‌های هوشمند ال ای دی و ال سی دی اتفاق می‌افتد.

برای آشنایی با دلایل دو نیمه شدن تصاویر تلویزیون ابتدا باید با نحوه پردازش تصاویر در تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی آشنا شوید. تلویزیون‌های هوشمند ال ای دی و ال سی دی ایکس ویژن دارای 2 بخش اصلی هستند که پردازش تصاویر در هر 2 بخش اتفاق می‌افتد. بنابراین زمانی که پردازش یکی از بخش‌های تصویر با اختلال مواجه می‌شود، تصویر نهایی به صورت نصفه روی نمایشگر نشان داده می‌شود.

عوامل مؤثر بر دو نیمه شدن تصویر تلویزیون

کارشناسان فنی ما در مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن دلایل دو نیمه شدن تصویر تلویزیون را موارد زیر دانسته و به مشتریان این مرکز توصیه می‌کنند که در صورت بروز این مشکل سریعاً به مرکز تعمیرات و یک متخصص حرفه‌ای مراجعه کنند.

بیشتر شدن نور یک بخش نسبت به بخش‌های دیگر را می‌توان یکی از عوامل دو نیمه شدن تصویر تلویزیون دانست.

  • کاهش میزان نور یک بخش تصویر نسبت به بخش دیگر
  • وجود اختلافات رنگ یک بخش نسبت به بخش‌های دیگر
  • جابجایی رنگ‌ها در بخش‌هایی از تصویر را می‌توان یکی دیگر از عوامل دو نیمه شدن تصویر تلویزیون دانست.

2 دلیل اصلی دو نیمه شدن تصویر تلویزیون

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون و خرابی برد

طبق تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که خرابی برد تلویزیون می‌تواند منجر به دو نیمه شدن تصویر آن شود. برد تلویزیون معمولا از 2 بخش اصلی تشکیل شده که با خرابی هر کدام از این بخش‌ها تصاویر به صورت دوتایی نمایش پیدا می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید   کاربرد برد تیکان تلویزیون

آب خوردن تلویزیون

دلیل دیگر دوتایی شدن تصویر تلویزیون مربوط به آبخوردگی آن است. آبخوردگی به نفود آب یا هر مایع دیگر به داخل تلویزیون گفته می‌شود که در دراز مدت می‌تواند تأثیرات جبران ناپذیری روی دستگاه شما به جای بگذارد.

راهکارهای رفع دو نیمه شدن تصویر تلویزیون

در صورت مشاهده دو نیمه شدن تصویر تلویزیون باید آن را به وسیله خشک کردن توسط سشوار یا هر وسیله دیگر برطرف کنید. البته مشورت با یک کارشناس متخصص هم می‌تواند به شما در رفع خرابی مورد نظر کمک کند.

برای استفاده از خدمات مرکز تعمیرات نمایندگی ایکس ویژن اینجا کلیک کنید.

3/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =