نمایندگی تعمیر تلوزیون ایکس ویژن

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل صفحه سیاه مرگ تلویزیون. بنابراین تلویزیون ایکس ویژن شما صفحه سیاه مرگ را دارد – نور پس زمینه روشن است، اما تصویری وجود ندارد. صفحه سیاه مرگ ایکس ویژن بسیار خسته کننده است، به خصوص زمانی که در یک تلویزیون کاملاً جدید اتفاق می افتد. خوشبختانه، این معمولا فقط یک مشکل موقتی است و ما چندین راه اثبات شده برای رفع آن پیدا کرده ایم. اگر هر یک از این راه حل ها را امتحان کنید، مطمئن هستیم که یکی از آنها برای شما مفید خواهد بود.

دلایل صفحه سیاه مرگ تلویزیون
دلایل صفحه سیاه مرگ تلویزیون

تعمیر صفحه سیاه مرگ ایکس ویژن

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما دارای صفحه سیاه مرگ است، باید آن را ریست کنید. تلویزیون خود را از برق بکشید و 60 ثانیه کامل صبر کنید. در حالی که تلویزیون از برق جدا است، دکمه پاور را برای 30 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از اتمام 60 ثانیه، تلویزیون ایکس ویژن خود را دوباره وصل کنید و باید کار کند.

9 بار از 10، دوچرخه سواری برق یک تلویزیون صفحه سیاه مرگ را درست می کند. البته مواقعی وجود دارد که راه حل فوق مشکل را برطرف نمی کند. در این حالت، مشکل معمولاً یک مشکل سخت افزاری است.

با این حال، قبل از عیب یابی سخت افزار، چندین مرحله عیب یابی کاربردی و آسان دیگر وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید.

تلویزیون ایکس ویژن را از دیوار جدا کنید

باز هم، در حالی که این رفع واضح به نظر می رسد، جدا کردن تلویزیون ایکس ویژن از پریز دیواری (دوچرخه برقی) رایج ترین راه برای تعمیر صفحه سیاه مرگ است.

نکته کلیدی در اینجا این است که در واقع 60 ثانیه کامل صبر کنید. کمی صبر داشته باشید و مطمئن شوید که حداقل یک دقیقه قبل از وصل کردن آن به برق گذشته است.

در حالی که تلویزیون قطع است، دکمه روشن/خاموش را در تلویزیون ایکس ویژن خود به مدت 30 ثانیه پیدا کرده و نگه دارید. مطمئن شوید که دکمه پاور تلویزیون خود را نگه داشته اید، نه ریموت!

این به تخلیه انرژی باقیمانده در تلویزیون کمک می کند و به تلویزیون اجازه می دهد تا خود را به حالت نرم بازنشانی کند. این با روشن و خاموش کردن ساده کنترل از راه دور متفاوت است!

این مطلب را از دست ندهید   دلایل سیگنال بد تلویزیون

هنگامی که تلویزیون را پس از 60 ثانیه دوباره وصل کردید، بدون هیچ مشکلی می بینید که دوباره برق می گیرد. در حالی که این اصلاح باید برای حدود 90٪ موارد کار کند، 10٪ باقی مانده می تواند کمی پیچیده تر باشد. اگر تلویزیون ایکس ویژن شما همچنان صفحه سیاه مرگ را دارد، راه‌حل‌های دقیق زیر را امتحان کنید.

تمام اتصالات HDMI را بررسی کنید

اگر چرخه برق تلویزیون ایکس ویژن شما این کار را انجام نداد، نکته بعدی که باید بررسی کنید اتصالات HDMI است. اگر چیزی از طریق HDMI به تلویزیون خود وصل کرده اید، مطمئن شوید که اتصالات کاملاً محکم هستند! این بدان معناست که آنها را از برق بکشید و سپس آنها را به طور ایمن وصل کنید.

با افزایش محبوبیت دستگاه های پخش HDMI مانند Roku و Firestick، دارندگان تلویزیون ایکس ویژن بیشتر و بیشتر از صفحه سیاه مرگ گزارش می دهند. و اغلب به دلیل اتصال بد HDMI است.

اتصالات HDMI بد به چند شکل وجود دارد:

  • اتصال HDMI شل است
  • پورت HDMI معیوب
  • کابل HDMI بد

اگر تأیید کردید که اتصال ایمن است، ادامه دهید و دوباره بررسی کنید که در کانال ورودی مناسب نیز هستید. برای انجام این کار، به پشت تلویزیون خود نگاه کنید و پورت HDMI مورد استفاده خود را پیدا کنید. در بالای اتصال HDMI، باید یک برچسب یا مقداری نوشته روی تلویزیون شما وجود داشته باشد که نشان می دهد کدام پورت HDMI است.

سپس کنترل از راه دور ایکس ویژن TV خود را بگیرید (و نه کنترل Roku یا Firestick، اگر از آنها استفاده می کنید) و SOURCE (یا INPUT) را کلیک کنید. احتمالاً باید چندین بار این مورد را تغییر دهید تا زمانی که ورودی مربوطه را در تلویزیون خود پیدا کنید. اگر اتصال امن است، و شما در ورودی صحیح هستید، سعی می کنم به یک پورت HDMI دیگر وصل شوم.

تلویزیون های ایکس ویژن اغلب چندین پورت دارند، گاهی اوقات تا چهار پورت! از پورت دیگری استفاده کنید و ببینید آیا عکس را برمی‌گردانید یا خیر.

این مطلب را از دست ندهید   عدم گرفتن سیگنال تلویزیون

اگر نه، آخرین راه حل ممکن در اینجا این است که کابل HDMI را که استفاده می کنید تعویض کنید و ببینید آیا این کار درست است یا خیر.

مشکل با نور پس زمینه تلویزیون ایکس ویژن

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما روشن است (چراغ پاور سبز است و صدا می شنوید)، اما تصویری روی صفحه نمایش وجود ندارد، احتمالاً به این دلیل است که یکی از نوارهای برق LED در نور پس زمینه معیوب است.

برای عیب یابی مشکل، مطمئن شوید که تلویزیون روشن است و سپس یک چراغ قوه بردارید (چراغ قوه گوشی شما نیز کار می کند) و آن را نزدیک صفحه تلویزیون بتابانید. من پیشنهاد می کنم همه چراغ ها را خاموش کنید تا راحت تر دیده شوید. اگر صفحه نمایش کار می کند، یک تصویر بسیار کم نور را روی تلویزیون خواهید دید.

از کنترل از راه دور استفاده کنید تا ببینید آیا تلویزیون به دستورات پاسخ می دهد یا خیر. پیشنهاد می‌کنم کلیدهای صدا و ورودی را روی ریموت نیز تست کنید.

ممکن است لازم باشد نور را به اطراف حرکت دهید تا ببینید رابط کاربری تلویزیون در کجای صفحه قرار دارد. اگر نشانه های صوتی را می شنوید، احتمالاً یک تصویر ضعیف نیز خواهید دید.

اگر هنگامی که چراغ قوه را روی صفحه می تابانید، تصویری کم نور می بینید و کنترل از راه دور به شما اجازه می دهد تلویزیون را کنترل کنید، این خبر خوبی است. این بدان معناست که T-CON و مین برد تلویزیون همانطور که باید کار می کنند. در این صورت، مشکل به احتمال زیاد مربوط به نور پس زمینه LED تلویزیون است.

توجه: در حالی که برخی از اجزای تلویزیون به راحتی و ارزان قابل تعویض هستند، جداسازی تلویزیون احتمالاً گارانتی را از بین می برد. اگر تلویزیون شما همچنان تحت گارانتی است، پیشنهاد می‌کنم برای راهنمایی بیشتر با ایکس ویژن تماس بگیرید.

با این حال، برخی از تعمیرات ساده DIY معمولاً می توانند تلویزیون شما را زنده کنند و نیازی به پرداخت هزینه زیادی برای تکنسین ها یا تعمیرات نخواهید داشت. در زیر برخی از مؤلفه هایی را که به احتمال زیاد باعث ایجاد صفحه سیاه مرگ می شوند را پوشش خواهم داد.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه صدا را به تلویزیون ایکس ویژن برگردانیم

همچنین این احتمال وجود دارد که کل پانل خراب شود و خرید یک صفحه نمایش جایگزین پرهزینه است و معمولاً ارزش آن را ندارد. خرید یک تلویزیون کاملاً جدید اغلب ارزان تر از هزینه تعویض پنل است. اما به ندرت پیش می آید که پنل تلویزیون بشکند، مگر اینکه به زور آسیب فیزیکی دیده باشد.

جایگزینی نوارهای نور پس زمینه LED ایکس ویژن

نور پس زمینه تلویزیون ها از نوارهایی از چراغ های LED تشکیل شده است. اگر یکی از چراغ های نوار بشکند، کل نوار کار نمی کند.

تعویض کل نوار آسان تر از تعویض یک چراغ LED نادرست است. می توانید مجموعه ای از نوارهای LED با نور پس زمینه را برای مدل دقیق تلویزیون خود به صورت آنلاین سفارش دهید. تعویض نوارهای نور پس زمینه LED کمی دردسرساز است زیرا پیچ های زیادی برای برداشتن وجود دارد و باید تمام قاب ها را جدا کنید.

همچنین باید پانل شیشه ای را که شکننده است و تعویض آن بسیار گران است، جدا کنید. به عبارت دیگر، من فقط در صورتی که با جداسازی تلویزیون ها آشنایی دارید، تعویض نوارهای نور پس زمینه LED را توصیه می کنم.

اگر نمی خواهید پروژه را به عهده بگیرید، می توانید از تکنسین ایکس ویژن یا فروشگاه تعمیر تلویزیون استفاده کنید تا این کار را برای شما انجام دهد، اگرچه هزینه بیشتری دارد.

جایگزینی نوارهای نور پس زمینه LED در تلویزیون شما یک پروژه خطرناک است اما می تواند صفحه سیاه مرگ را اصلاح کند و صدها دلار در تعمیرات رسمی شما صرفه جویی کند.

(همچنین اگر یک طرف تلویزیون شما تصویر داشته باشد و طرف دیگر تصویر نداشته باشد، یا اگر صفحه نمایش بسیار کم نور باشد، گزینه خوبی است.)

پیشنهاد مطالعه: علت کار نکردن AirPlay ایکس ویژن

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =