نمایندگی تعمیر تلوزیون ایکس ویژن

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نداشتن سیگنال تلویزیون . بدون مشکل سیگنال و مشکلات جعبه کابل در تلویزیون ایکس ویژن های امروزی بسیار رایج است. خوشبختانه، یک راه حل ساده و اثبات شده وجود دارد.

نداشتن سیگنال تلویزیون
نداشتن سیگنال تلویزیون

علت جعبه کابل روشن و نداشتن سیگنال تلویزیون ایکس ویژن

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما می گوید سیگنالی وجود ندارد اما جعبه کابل روشن است، باید جعبه کابل را دوباره راه اندازی کنید. قبل از اینکه دوباره آن را به برق وصل کنید، جعبه کابل را حداقل 60 ثانیه از پریز جدا کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، پورت HDMI را برای اتصال بد بررسی کنید.

مطمئن شوید که جعبه کابل روشن است

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما پیام عدم سیگنال را نشان می دهد، اولین مقصر معمولا جعبه کابل است. ممکن است فکر کنید که جعبه کابل روشن است، اما باید سریعاً روشن بودن آن را دوباره بررسی کنید! تعجب خواهید کرد که هر چند وقت یکبار این مقصر است.

به سادگی دکمه پاور دستگاه را فشار دهید. اگر جعبه شما دکمه پاور ندارد، می توانید از ریموت کنترل همراه آن استفاده کنید. اکثر جعبه های کابل و ستاپ باکس ها دارای چراغ های نشانگر هستند که وضعیت دستگاه را مشخص می کند. جعبه چراغ سبز نشان می دهد که روشن است، در حالی که چراغ قرمز به معنی خاموش بودن دستگاه است.

جعبه کابل را دوباره راه اندازی کنید

اکنون که تأیید کردید جعبه کابل شما در واقع روشن است، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای حل مشکل «بدون سیگنال» راه‌اندازی مجدد جعبه کابل است.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه تلویزیون ایکس ویژن را که روشن نمی شود تعمیر کنیم

جعبه کابل شما مانند یک کامپیوتر کار می کند و راه اندازی مجدد سریع می تواند به رفع مشکل و سایر مشکلات جزئی کمک کند. در اینجا مراحل انجام می شود:

 1. جعبه کابل خود را از دیوار جدا کنید
 2. حداقل 60 ثانیه صبر کنید
 3. جعبه کابل را دوباره به پریز برق وصل کنید
 4. جعبه کابل را روشن کنید و تلویزیون ایکس ویژن خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید سیگنال وجود دارد یا خیر

اگر جعبه کابل شما پشت دیوار ثابت است، باید آن را با قطع و وصل مجدد از طریق قطع کننده مدار، راه اندازی مجدد کنید.

کابل HDMI را جدا کرده و دوباره وصل کنید

جدیدترین تلویزیون ایکس ویژن ها و جعبه های کابل از کابل های HDMI برای انتقال سیگنال های تصویری و صوتی استفاده می کنند. اتصال HDMI بد یا ضعیف ممکن است باعث شود تلویزیون ایکس ویژن شما پیام «بدون سیگنال» را نمایش دهد. باید تأیید کنید که کابل در پورت صحیح قرار دارد و تا آخر به برق وصل شده است. در صورت امکان، تمام کابل ها و اتصالات را جدا کرده و آنها را یک به یک دوباره وصل کنید. در اینجا مراحل چگونگی انجام آن وجود دارد.

 • تلویزیون ایکس ویژن خود را خاموش کنید
 • جعبه کابل خود را خاموش کنید
 • تمام کابل ها و اتصالات را جدا کنید
 • حداقل 2 دقیقه صبر کنید
 • هر کابل را یکی یکی دوباره وصل کنید
 • تلویزیون ایکس ویژن و جعبه کابل خود را روشن کنید و بررسی کنید که آیا با این کار مشکل حل می شود
این مطلب را از دست ندهید   چرا تلویزیون ایکس ویژن صدا ندارد؟

از یک پورت HDMI متفاوت استفاده کنید

یک پورت HDMI معیوب می تواند منجر به پیام بدون سیگنال شود. خوشبختانه، تلویزیون ایکس ویژن های هوشمند بیش از یک پورت HDMI دارند، به این معنی که شما چندین گزینه برای اتصال جعبه کابل خود دارید.

پورت های مختلف دارای اعدادی از 1 تا 3 هستند. همچنین متوجه یک پورت خواهید شد که به عنوان HDMI ARC نشان داده شده است. این پورت را نادیده بگیرید زیرا هدف اصلی آن اتصال تلویزیون ایکس ویژن شما به سیستم سینمای خانگی یا نوار صوتی است.

همچنین می توانید با اتصال تلویزیون ایکس ویژن خود به دستگاه دیگری مانند پخش کننده DVD یا پخش کننده دیسک بلو-ری، پورت ها را آزمایش کنید.

کابل HDMI خود را عوض کنید

گاهی اوقات ممکن است تلویزیون ایکس ویژن شما به دلیل کابل HDMI معیوب، پیام بدون سیگنال را نمایش دهد. جعبه کابل شما ممکن است روشن باشد، اما اگر کابل HDMI معیوب باشد، سیگنال را به تلویزیون ایکس ویژن شما ارسال نمی کند. تنها راه حل مشکل کابل، تعویض آن است.

می توانید کابل HDMI خود را با اتصال آن به دستگاه کاربردی دیگری مانند پخش کننده دی وی دی یا پخش کننده دیسک Blu-Ray آزمایش کنید.

اگر کابل مشکل دارد، باید آن را با کابل جدید تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که یک کابل اصلی را از یک تامین کننده قابل اعتماد خریداری کرده اید.

منبع ورودی صحیح را انتخاب کنید

تلویزیون ایکس ویژن شما ممکن است به دلیل منبع ورودی نادرست، پیام بدون سیگنال را نمایش دهد. شما باید منبع ورودی مناسب را برای جعبه کابل و تلویزیون ایکس ویژن خود انتخاب کنید تا مطابق با آن کار کنند. می توانید منبع ورودی صحیح را با استفاده از دو روش مختلف انتخاب کنید:

این مطلب را از دست ندهید   کار نکردن کابل HDMI در تلویزیون ایکس ویژن

روش 1 – منبع ورودی را با استفاده از کنترل از راه دور فعال کنید

 • تلویزیون ایکس ویژن خود را روشن کنید
 • دکمه Source را روی ریموت کنترل فشار دهید
 • حالت ورودی مورد نظر را انتخاب کنید

اکثر جعبه های کابل از طریق HDMI 1 یا HDMI 2 به تلویزیون ایکس ویژن متصل می شوند. ستاپ باکس یا جعبه کابل را به HDMI ARC وصل نکنید زیرا این درگاه فقط با دستگاه های صوتی مانند نوارهای صوتی یا سیستم های سینمای خانگی کار می کند.

روش 2 – منبع ورودی را بدون کنترل از راه دور تغییر دهید

 • تلویزیون ایکس ویژن خود را روشن کنید
 • دکمه MENU را در کنار یا پایین تلویزیون ایکس ویژن فشار دهید
 • از دکمه صدا برای رفتن به گزینه منبع استفاده کنید
 • دکمه منو را فشار دهید تا منبع ورودی مورد نظر را انتخاب کنید

توجه: برخی از تلویزیون ایکس ویژن ها دارای دکمه منبع در پشت یا کنار هستند که می توانید برای انتخاب منبع ورودی دلخواه خود از آن استفاده کنید.

عوامل خرابی رنگ تلویزیون

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =